Desítka pro domácí

Naši lidé pro komunální politiku

 

MgA. Jiří VRBA, 46 let,  ředitel komunikace a vnějších vztahů SK Slavia Praha

Jiří Vrba studoval na Akademickém gamnáziu ve Štěpánské ulici a následně vystudoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění v Praze. Pracoval jako novinář a sportovní komentátor v České televizi a později v managementu jedněch z nejslavnějších sportovních klubů v zemi, SK Slavia Praha a FK Viktoria Žižkov. Je spoluzakládajícím členem a předsedou politického hnutí Desítka pro domácí, které se v roce 2010 zformovalo na základě občanských protestů proti zrušení a demolici tradičního stadionu v Ďolíčku. Je ženatý, má jednu dceru.

 

 

Martin KURKA, 44 let, ředitel obchodní společnosti, místopředseda Družstva fanoušků Bohemians

Narodil se v Praze 10, jako syn diplomata studoval na Polském lyceu v Tripolisu a po návratu do České republiky na Pražské fotografické škole. V současnosti pracuje jako obchodní ředitel soukromé společnosti, je ženatý a má dvě sportující děti. V roce 2010  spoluzakládal politické hnutí fanoušků - Desítka pro domácí a aktuálně je jeho místopředsedou. Čtyři roky působí v představenstvu Družstva fanoušků Bohemians, které sdružuje více jak 2000 členů. Za svou prioritu považuje zachování fotbalových tradic na Praze 10 – tj. Bohemians v Ďolíčku a Slavie v Edenu. Je zvyklý hrát fair-play a nemá rád cinklé zápasy.

 

 

Bc. Lukáš VALA Dis., 29 let, referent sportovního výboru

Lukáš Vala je rodilým Pražanem a patriotem městské části Praha 10. Vystudoval Obchodní akademii v Dušní ulici se zaměřením na informatiku v ekonomice. Jakožto milovník sportu pokračoval na Akademii tělesné výchovy a sportu, bakalářské studium poté zakončil na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu. Své znalosti a dovednosti začal uplatňovat na pozici Managera komunikace Českého tenisového svazu. V současnosti působí jako odborný garant sportu na úřadu Městské části Praha 10 a posledním rokem dokončuje magisterské studium oboru sociální a mediální komunikace. Je místopředsedou jedné z odboček nejstarší fanouškovské organizace v ČR – Odboru přátel Slavie, fungující od roku 1964 a sdružující příznivce fotbalové Slavie. Je spoluzakládajícím členem politického hnutí Desítka pro domácí, kde v současnosti působí jako člen výboru a předseda kontrolní a smírčí komise.

 

 

Mgr. Václav VLČEK, 26 let, IT analytik, vystudovaný politolog

Václav Vlček v současnosti pracuje jako IT analytik pro jednu nadnárodní společnost. Vystudoval však magisterský obor Mezinárodní vztahy na Institutu politologických studií FSV UK. Na Praze 10 se narodil a navštěvoval zde mateřskou i základní školu. K této městské části má tudíž velkou vazbu a jako člen Desítky pro domácí by na radnici Městské části rád rozvířil zatuchlé politické struktury, věnoval se agendě sportu a udržitelného rozvoje, přispěl svými znalostmi ze studia a zkušenostmi ze státní správy, např. z Ministerstva dopravy či Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

 

Svatoslav BAŤA, 31 let, PR manažer Bohemians Praha 1905

Bc. Miroslav POMIKAL, 41 let, podnikatel

Ing. Michal NEUBAUER, 42 let, bankovní manažer

Mgr. Petr VOZOBULE, 31 let, radní MČ Praha 10

Jan Síkora, 44 let, manažer