Desítka pro domácí

Volební program 2014

 

SLAVIA MUSÍ MÍT DOMOV

Nezodpovědní a zkorumpovaní politici ODS a ČSSD koupili v roce 2009 za 117 milionů Kč cenné papíry firmy, která vlastnila stadion v Edenu. Jejich reálná hodnota je dnes 0Kč! Hrozí to, že Praha 10 přijde o peníze, Slavia o pozemky, na nichž stadion stojí a nakonec i o právo na stadionu hrát. Budeme hájit zájmy Prahy 10 v této kauze a zajistíme odpovídající pozici Slavii, která do Edenu neodmyslitelně patří.  

ĎOLÍČEK NEDÁME!

Dotáhneme prodej Ďolíčku do majetku městské části a zajistíme jeho fungování na několik dalších let. Postaráme se o jeho rekonstrukci. Nedovolíme megalomanské přestavby, které by zničily „duši“ Ďolíčku.

EDEN PRO RODINY!

Chceme omladit nejstarší pražskou čtvrť! Chátrající kulturní dům Eden a další dvě lokality na Praze 10 chceme přeměnit v multifunkční prostor pro volný čas rodin s dětmi. KD Eden se stane skutečným kulturním srdcem Prahy 10. Vypracujeme projekt architektonického řešení využití prostoru KD Eden.

MUZEUM SLAVIE!

Málokterý klub na světě se může pochlubit tak bohatou historií jako má Slavia. Tisíce dokumentů, trofejí a cenných archiválií leží v šuplících, plní skříně a regály skladišť. Vytáhneme je na světlo světa, oprášíme jejich unikátní příběhy a v expozici je představíme nejen fotbalovým fanouškům. Muzeum SK Slavia Praha - součást zrekonstruovaného KD Eden!

PARKOVÁNÍ PŘED DOMEM!

Občané mají právo parkovat před svým domem! Jednoduchá řešení jsou i nejefektivnější. Překreslíme parkovací místa a zvýšíme tak jejich kapacitu o 40%. Městská policie zde není od toho, aby puntičkářsky lpěla na předpisech, pokud občané nemají v okolí bydliště možnost, kde zaparkovat.

INSPIRACE PRO NAŠE MĚSTO!

Nechceme kritizovat, ale inspirovat! Budeme podporovat iniciativy architektů a designerů Vize Praha 10 a jejich návrhy na výstavby nízkonákladového sociálního bydlení pro začínající rodiny a seniory či revitalizaci okolí Botiče pro rekreační účely.

SPORTOVNÍ KONCEPCE PRAHY 10

Budeme prosazovat schválení sportovní koncepce Prahy 10, nastavení systematické podpory sportu v dlouhodobém horizontu, transparentní způsob rozdělování financí z loterií či grantů a podpory tradičních klubů. Naším cílem v této oblasti je vyčlenění fixního procenta z rozpočtu Městské části Praha 10 na podporu sportu.

Zpět